Na co se hodí teleskopické stavební tyče?

Ukážeme vám 10 možností použití

Rozpěrné tyče mají neuvěřitelně všestranné použití – od přidržení sádrokartonových desek, trámů nebo nábytku při montáži, přes tvorbu protiprašných zástěn až po uchycení materiálu při převozu dodávkou.

rozpěrné tyče PIHER

Tolik možností použití vám ale nenabídnou všechny teleskopické podpěry. Musí mít vysokou nosnost, rychlou aretaci a variabilní doplňky. A právě to nabízí teleskopické tyče od značky Piher. Nepostradatelný pomocník pro sádrokartonáře, montážníky nábytku, stavební firmy i pokročilé kutily.

Proč se nám podpěrné tyče Piher tolik líbí?

  • Nosnost až 300 kg: Tenhle parťák se opravdu nevymlouvá, že něco nemůže udržet. Přidrží sádrokartonovou desku i kuchyňskou skříňku klidně až těsně pod stropem. A co je nejlepší – nikdy se neunaví!
  • Různé délky: Vyberte si z délky tyčí od 40 cm do 375 cm. Všechny délky tyčí jsou kompatibilní s dalšími doplňky, stačí je jen vyměnit.
  • Patentovaný systém ovládání: Rychlé vysunutí teleskopické podpěry, okamžité zabrzdění, přesné dotáhnutí šroubováním – tyto funkce se postarají o to, že zvládnete i extrémně náročné montáže svépomocí.
  • Protiskluzové nohy: Nejen, že nepodklouznou ani na hladké podlaze. Navíc se nohy vyklápí do různých úhlů, abyste si mohli podepřít třeba zavětrování při stavbě pergoly.
  • Bohaté příslušenství: Různé držáky, svěrky, trojnožky a další doplňky ještě zvyšují univerzálnost podpěr. A kdyby ani to nestačilo, pořiďte si fixační patky, na které si můžete přišroubovat koncovky vlastní výroby – třeba podložku ve tvaru U, do níž přesně zapadnou hliníkové profily.
  • Kvalitní zpracování: Zapomeňte na plastové nebo hliníkové rozpěrné tyče. Piher teleskopické podpěrné tyče jsou vyrobeny z ocelových trubek o tloušťce 1 mm. Díky kvalitnímu zpracování a chytrému příslušenství nabízí oproti konkurenci větší užitnou hodnotu za srovnatelnou cenu.

multi-props (3)-min

Jaké možnosti použití teleskopické rozpěrné tyče nabízí?

Výhodou rozpěrných tyčí Piher je jejich variabilita. U profesionálů ve stavebnictví i v kutilské dílně najdou desítky různých využití a na montáži doslova nahradí druhé ruce. Podívejte se na 10 příkladů nejčastějšího využití. Některé nápady a fotky nám zaslali přímo naši zákazníci.

1. Podpěrná tyč při montáži nábytku

Podpěrná tyč při montáži skříňky

Na montáž kuchyňských skříněk už nemusíte být dva, podpěrné tyče vám přizvednou nábytek do správné výšky. Pomůžou také při instalaci vestavěných skříní – můžete s nimi podpírat i rozpínat korpus skříně. Udrží těžká okna i dveře nebo skleněné desky.

2. Teleskopická podpěra na sádrokarton

Instalace sádrokartonových desek na strop bez druhého člověka? Žádný problém! Podpěry Piher rychle zaaretujete přesně v místě, kde potřebujete. Už si nemusíte vyrábět všelijaké vychytávky nebo pokládat desku na hlavu. Ulevíte svým rukám, o přitisknutí k profilům se postarají podpěry. Vy jen desku přivrtáte.

3. Rozpěrná tyč na dveřní zárubně

Při montáži dveřních zárubní potřebujete pořádné rozpěry, jinak montážní pěna nabyde a zárubně zdeformuje. Existují speciální montážní přípravky na zárubně, ale pořizovat je kvůli jedné montáži? Použijte raději rozpínací tyče Piher. Sice nejsou na montáž zárubní přímo určené, ale svůj účel splní.

4. Stavební rozpěrné tyče pro montáž dřevostaveb

 Montované dřevostavby sice sestavíte jako jednoduchou skládačku, ale zkuste si to bez pomoci druhé osoby. To už tak jednoduché není a budete muset experimentovat s různými podpěrami. Stavební teleskopické tyče Piher na místě zafixují trámy i celé konstrukční díly díky vysoké nosnosti. To se hodí i při stavbě pergoly nebo přístřešku na dřevo.

pouziti podper piher na stavbe

5. Podpěra pro šaluňk

Teleskopické tyče můžete použít jako podpěru bednění. Pevné a stabilní tyče odolají tlaku a váze mokrého betonu. Díky výsuvnému systému si jejich délku přizpůsobíte podle svých potřeb. Po zatuhnutí betonu takové bednění snadno odmontujete, stačí tyče povolit pootočením závitu.

6. Podpůrná tyč pro obložení stěn a podhledů

Montujete palubky nebo podhledy v podkroví? Zapření desek v kolmé nebo šikmé poloze není zrovna snadné. Neporadí si s tím ani běžné podpěrné tyče, které mají jen jednu polohu. Piher ale přišel s chytrým řešením – patky se vyklápějí do stran, a tak si podpěry můžete nastavit do jakéhokoliv úhlu.

truhlarske vyuziti podper piher

7. Rozpěrná tyč na laser

Stativy pod laser bývají často vachrlaté, vyrobené z plastu nebo hliníku. Kdo by si na ně chtěl upevnit laser za víc jak 15 000 Kč? My tedy ne. Spoléháme raději na stabilitu ocelových trubek. Navíc v příslušenství má Piher svěrku s kulovou hlavou, která se skvěle hodí na manipulaci nejen s laserem, ale i kamerou nebo foťákem.

8. Konstrukce na protiprašnou zástěnu

Bourání, vrtání, malování – někdy se musí uskutečnit přímo v obytné místnosti a pak si musíte vyrobit protiprašnou stěnu. Ale kam igelity nalepit? Přímo na omítce nebudou držet nebo hrozí, že ji strhnou. Vyrábět si konstrukci ze dřeva? To zabere věčnost. Z rozpěrných tyčí vytvoříte konstrukci od podlahy ke stropu během pár sekund, stačí na ni jen připevnit igelit.

9. Fixace nákladu v dodávce

Použití teleskopických podpěr k fixaci nákladu

Popruhy a gumicuky připevní většinu nákladu v dodávce, ale někdy nejsou ideální. Třeba na převoz velkých desek nebo různých kusů nábytku vám přijdou vhod rozpěrné tyče, které materiál přidrží na místě. Tyče můžete rozepřít mezi stěny dodávky nebo mezi podlahu a strop.

10. Rozebíratelný regál na nářadí

Na stavbě se hodí různé regály nebo police, na které si odložíte nářadí. Využijete je ale jen pár dní, kvůli tomu se vám nejspíš nechce kupovat hliníkové regály. Rychlým řešením je položit desku přes stavební kozy. Ale co když by se vám hodilo mít polici výš nebo jich chcete několik pater? Vše vyřeší rozpěrné tyče s pár svěrkami.

Prohlédněte si celý sortiment Piher podpěrných tyčí a jejich příslušenství.

Máte představu, jak byste rozpěrné tyče Piher chtěli použít, ale nejste si jistí, jaké příslušenství k nim zakoupit? Rádi vám poradíme – kontaktujte nás na e-mailu [email protected], telefonu +420 777 900 240 nebo si přijďte nářadí vyzkoušet k nám na prodejnu v Praze.