O nás

2024: Pokračujeme v naší filozofii. Prodáváme špičkové nářadí. Nabízíme vlastní servis elektronářadí. Snažíme se zákazníkům vyjít vstříc, vyřešit jejich problémy a odborně poradit. Většina prodejů dnes probíhá online přes e-shop. Přesto si velmi vážíme osobního kontaktu a těšíme se z každého zákazníka přímo na prodejně. Mezi naše aktuální bestsellery patří značky Toughbuilt, Pica Marker, Cable Clamp a Milescraft. Přijďte si je k nám vyzkoušet.

2023: Špičkové nářadí pro vás hledáme po celém světě a tentokrát nám padly do oka japonské pily Takagi. Nechce se nám věřit, jak hladce jejich tenká čepel projíždí dřevem. Hned vystavujeme pilky na prodejně, aby se zákazníci mohli na „vlastní říz“ přesvědčit, jak krásně se s nimi pracuje. Sortiment rozšiřujeme ještě o lněné oleje Selder. Tato značka boří mýty o lněných olejích. Oleje Selder rychle schnou i bez příměsi sušidel, nežloutnou, nekřídují... To vše díky unikátní rafinační metodě, kterou rodinná firma ze Švédska vyvinula.

2022: Jsme nadšení z přípravků pro truhláře Milescraft. Zrychlují a usnadňují práci při výrobě nábytku, chrání prsty při řezání. Jednoduché vychytávky, které by neměly chybět v žádné dílně. Je rozhodnuto – bude to další americká značka, kterou dovezeme do Česka. Získáváme výhradní zastoupení a prodáváme ji jako jediní v ČR. Do týmu nastupuje nová posila Monika Šrolová, která se stará o sklad a expedici.

2021: Opět světová premiéra a opět nová akvizice. Světový bestseller v podobě zvedáku Viking Arm. Zase máme možnost uvést na trh naprostou novinku. Zvedák doslova nahradí druhé ruce. Přizvedne kuchyňskou skříňku, přidrží okna a dveře. Unese až 150 kg. Stáváme se autorizovanými dovozci do ČR.

2020: Rok covidu. Paradoxně nám pomohl. Na prodejně se podepsala omezení provozu, ale prodej přes e-shop roste. Opět rozšiřujeme prostory, tentokrát o 200 m2 skladovací plochy. Do sortimentu přibývají praktické vychytávky z USA – FastCap lahvičky na lepidlo a Cable Clamp kabelové svorky pro opakované použití. Stáváme se autorizovaným dovozcem španělské značky Piher, specialisty na svěrky a upínací nářadí. Na podzim se rozrůstá i náš tým. Nový kolega Petr Zvelebil nastupuje na pozici obchodního zástupce a odborného prodejce.

2018: Do týmu přibíráme třetího kolegu Vláďu Obermayera, a tím rozšiřujeme služby o vlastní opravnu elektrického nářadí. Vláďa má přes 20 let praxe a dokáže opravit téměř veškeré značkové (a mnohdy) i neznačkové elektrické a aku nářadí. V malé prodejně nám začíná být těsno, a tak se stěhujeme o pár metrů dál na adresu Přátelství 284/14A, Praha-Uhříněves. Ve stejný rok objevujeme malý zázrak – Toughbuilt. Jedinečný systém pracovních opasků a brašen, kolenní chrániče, ruční nářadí a další produkty v kvalitním provedení, ze špičkových materiálů a za přijatelné ceny. Nářadí Toughbuilt je přesně to, co na českém trhu chybělo. Opět nám začíná boj s tím, jak naprosto neznámou značku v ČR prosadit. Jdeme na to krok za krokem, propagujeme na e-shopu, přes videa, osobně na prodejně i veletrzích. A daří se, značka Toughbuilt si dělá jméno mezi českými řemeslníky.

2017: V Americe jsme si vyhlédli další výrobek, kladiva od jednoho z nejstarších výrobců v USA, značku Vaughan. Bohužel to byl krok vedle, v ČR a Evropě se používají kladiva naprosto odlišná. Značka se tak v našem sortimentu dlouho neohřála. Zkrátka ne všechno se povede. O dost úspěšnější jsme s přípravkem na výrobu cinkovaných spojů od kanadské značky Leigh. I když s překladem téměř 100stránkového manuálu do češtiny jsme se pořádně zapotili. V tomto roce nám také těsně uniká výhradní zastoupení německé značky tužek pro řemeslníky Pica Marker. Pouštíme se ale do úzké spolupráce se zástupcem značky pro ČR a máme lví podíl na tom, že se z této tužky stává opravdový fenomén.

2015: Přichází naše první úspěšná akvizice na český trh, a to ikonický tesařský úhelník Swanson Speed Square. Zpočátku to nejde úplně hladce. Americká firma nemá o prodej na evropském trhu moc zájem a už vůbec ne o maličké Česko. Po dlouhém vyjednávání se nám daří úhelník dovézt. Teď ještě zbývá dostat ho k zákazníkům. V té době jsme měli velice malé zkušenosti s uváděním neznámých výrobků na trh. A rozpočet na propagaci ještě menší. Vše jsme nahradili elánem a vytrvalostí. Úhelník propagujeme na internetových fórech, na Facebooku, na webu a hlavně na prodejně. Daří se a dlouhé roky se jedná o jeden z našich nejúspěšnějších produktů.

2013: V létě v pouhých 33 letech náhle umírá můj kolega Pavel Hoštálek a osud firmy je nejistý. Nechce se mi pokračovat bez něj. Nakonec po dlouhém rozvažovaní i přání jeho rodiny a přátel se nechávám přesvědčit, abych pokračoval dál. Pavel by si to určitě přál. Na podzim k sobě přibírám nového kolegu Libora Zárožně, který ke mně přechází z firmy Narex.

2010: Zahajujeme provoz e-shopu www.naradi-praha.cz. Díky většímu odbytu se postupně pouštíme do odvážnější strategie – dovážet do ČR značky (zejména z USA), které se zde vůbec neprodávají. V prvních letech podnikání se nám podařilo v ČR rozšířit povědomí o unikátních produktech, které u nás v té době takřka nikdo neznal – zejména se zaměřením na stroje a vybavení pro práci se dřevem. Českým řemeslníkům jsme představili značky jako Festool, Mafell, Lamello nebo Bostitch. Nepřekonatelné špičky v oboru, bez nichž se dnes zpracování dřeva neobejde.

2007: Do prodeje nářadí se pouštíme s kamarádem v malém obchodě v Praze-Uhříněvsi. Už od začátku víme, že budeme nabízet pouze špičkové výrobky – to nejlepší nářadí, co je na trhu k dispozici. Zároveň chceme poskytovat špičkové poradenství a vynikající zákaznický servis. Název firmy HZ profi tools jsou iniciály našich příjmení Hoštálek Pavel a Zíma Zdeněk.