Jak si zorganizovat nářadí při práci, aby bylo vždy po ruce

Každý řemeslník i kutil dříve či později pozná, jak je důležitá organizace nářadí. Přehledné uspořádání usnadní a urychlí práci.

V dílně se dá nepořádek celkem jednoduše zkrotit. Dobře poslouží krabice, sklenice a police vlastní výroby, ani není třeba pořizovat speciální organizéry či závěsné systémy. V terénu už je to náročnější – spoustu řemeslníků vyráží s taškou, kde mají bez ladu a skladu všechno nářadí. Jak si udělat pořádek v nářadí mimo dílnu? 

Jak si zorganizovat nářadí

Brašna na kolečkách na nářadí Toughbuilt

  • Brašny a tašky na nářadí: Klasika pro řemeslníky i kutily, kteří potřebují přenášet nářadí. Vybírejte modely, které nabízí organizaci nářadí pomocí kapes a poutek. Pro ty, kdo se přesouvají pěšky nebo MHD, může být zajímavou možností batoh na nářadí.
  • Pojízdné boxy: Nechcete tašku s nářadím tahat na rameni? Spolehněte se na box s kolečky. Ideální pomocník, když převážíte elektrické nebo aku nářadí a další těžké nástroje. Robustní konstrukce a voděodolná úprava se hodí pro venkovní použití.
  • Opasek na nářadí: Univerzální způsob, jak si uspořádat ruční nářadí a spojovací materiál. Vše potřebné budete mít vždy po ruce. Vsaďte na modely, které umožňují výměnu kapes a pouzder – opasek si tak vždy přizpůsobíte svým potřebám.

Proč se hodí mít opasek na nářadí

TB-CT-101-5--5pc-Pro-Contractor-Tool-Belt-Set-3000x3000-(1)Právě opasek na nářadí patří ke skvělým způsobům, jak si zorganizovat nářadí, ať pracujete jako tesař, truhlář nebo elektrikář. Když přesně víte, kam pro nářadí sáhnout, budete pracovat rychleji a efektivněji. Nemusíte se přehrabovat v tašce s nářadím, automaticky vezmete do ruky správný nástroj. Poté ho hned vrátíte zpět, a tak se nestane, že ho někde zapomenete nebo ztratíte.

Bez montážního opasku se neobejde žádný řemeslník, který pracuje ve výškách. Není třeba lézt po žebříku neustále nahoru a dolů, vše potřebné máte za pasem. Opasek tak výborně nahradí tesařskou brašnu. Opasky se však vyrábí s různou velikostí kapes a pouzder, a proto se hodí nejen na tesařské nářadí, ale také elektrikářské nářadí a další pomůcky.

Do malých kapsiček umístíte šroubky, matky a hřebíky – nebudou se vám toulat po kapsách a nehrozí, že je přihodíte s oblečením do pračky. Pokud nosíte kapsáčové kalhoty a jste zvyklí do nich dávat nářadí, nejspíš si musíte každou chvíli kupovat nové. Běžná látka totiž nic nevydrží. Pracovní opasek na nářadí se vyrábí z kůže či odolného textilu, a tak se neprodře. Navíc po práci nemusíte vyndat všechno nářadí z kapes – pásek jednoduše odepnete a celý set nářadí sundáte.

 

Jak vybrat opasek na nářadí

Pracovní opasek s kapsami na nářadíV první řadě dejte na kvalitní zpracování. K nejodolnějším materiálům patří kůže, ale velkou nevýhodu kožených opasků představuje vysoká váha. Naopak textilní opasky nejsou tak těžké, přesto mohou nabídnout vynikající odolnost – například opasky a pouzdra Toughbuilt jsou vyrobeny z šesti vrstev robustní tkaniny s nýtovou výztuží.

Aby vám byl opasek pohodlný, musí správně padnout. Orientujte se podle délky pásku, většinou ji lze přizpůsobit. Pokud budete nosit nářadí o vyšší váze, volte opasek s polstrováním a bederní oporou. Chcete-li váhu nářadí lépe rozložit, můžete si k opasku pořídit ještě ramenní popruhy.

Systém opasků Toughbuilt nabízí flexibilitu a pohodlí

Opravdu praktickým pomocníkem pro organizaci nářadí je systém brašen na opasek, který si můžete přizpůsobit podle svých potřeb. Zatímco běžné pracovní opasky mají kapsy napevno, sety Toughbuilt nabízí odnímatelné brašny.

Pracovní opasek s kapsami ToughbuiltKapsy připevníte na jakýkoliv opasek rychle a jednoduše pomocí klipů. Nářadí tak můžete mít roztříděné v kapsách a na opasek si vždy nacvaknete jen ty, které potřebujete. Kapsy se vyrábí v mnoha velikostech, univerzální i přizpůsobené na míru jednotlivým profesím. V sortimentu najdete i speciální závěs na kladivo či pouzdro na telefon.

Možnost přizpůsobit si velikost a uspořádání kapes na nářadí uvítají také leváci. Běžné pracovní opasky se totiž vyrábí pro praváky, a tak mívají hlavní kapsy umístěné po pravé straně. Flexibilní systém opasků a kapes Toughbuilt si každý přizpůsobí podle svých preferencí.

Promyšlené funkce pro lepší organizaci nářadí

Montážní opasky Toughbuilt myslí opravdu na všechno. Aby nářadí zůstalo na svém místě i poté, co kapsu odcvaknete z pásku, jsou velké brašny vybaveny výklopným stojánkem. Brašnu tak můžete postavit samostatně na zem či stůl vedle sebe – nářadí bude snadno dostupné a nic nevypadne.

Pracovní kapsy a tašky ToughbuiltK setu opasku a brašen si navíc můžete pořídit lištu, kterou namontujete na stěnu v dílně nebo v dodávce. Po skončení práce si nemusíte dělat starosti s úklidem, kapsy s nářadím odcvaknete z pásku a přicvaknete na nástěnnou lištu v dílně nebo autě. To je velká výhoda oproti běžným montážním opaskům. Ty sice odepnete s veškerým nářadím, ale obvykle neexistuje způsob, jak opasek pověsit, aby nářadí nevypadlo. S opaskem Toughbuilt můžete nářadí přesouvat podle potřeb a ani při transportu se nic nevysype.