Selder | Lněný olej na kámen - Stenolja

Kód: S10501
Novinka
Značka: Selder
od 695 Kč

Zvolte variantu

Lněný olej chrání keramiku, cihly, beton, sádru a další porézní kámen před nečistotami a vlhkostí.

Detailní informace

Obsah balení: 1 l
Skladem (6 ks) | S10501
Můžeme doručit do: 31.5.2024
695 Kč
Obsah balení: 5 l
momentálně nedostupné | S10505
Můžeme doručit do: 16.7.2024
2 915 Kč

Detailní popis produktu

Švédský lněný olej SELDER na kámen

 • Vsakuje se hluboko do porézního kamene (keramika, cihly, beton, sádra)
 • Rychle vysychavý olej –⁠ schnutí 1 den při 20 °C a dobrém větrání
 • Odolný vůči tukům, ropným produktům, solím a kyselinám v domácnosti (např. ocet, víno, citron)
 • Nemá problémy běžných lněných olejů

Lněný olej SELDER se vsakuje hluboko do porézního kamene. Nahrazuje ošetření silikáty na nebroušeném betonu s cementovou vrstvou. Hodí se také místo epoxidové úpravy leštěného betonu.

Beton a kámen ošetřený lněným olejem získá stejný vzhled, jako když je vlhký. Pokud si chcete otestovat, jak bude naolejovaný kámen vypadat, navlhčete ho vodou. U bílé keramiky je nutné otestovat olej na malé neviditelné ploše, protože může dostat nažloutlý odstín.

Jak používat lněný olej na kámen

 • Nejdříve očistěte veškeré skvrny a nečistoty, protože po ošetření olejem by zůstaly na povrchu trvale.
 • Podlahy v domácnosti: Natřete štědré množství oleje na podlahu. Roztírejte olej z míst, kde zůstává stát, do míst, která ho ještě vsakují. Přidávejte olej, dokud není celá podlaha nasáklá. Po 1–⁠2 hodinách setřete zbytky oleje, jinak vytvoří lepivý film. Při 20 °C a dobrém větrání olej zaschne během 1 dne. Druhý den můžete povrch vyleštit malým množstvím oleje a brusným padem –⁠ podle zrnitosti si zvolte stupeň lesku (čím jemnější pad, tím lesklejší povrch). Přebytky oleje vytřete do sucha bavlněným hadříkem.
 • Beton s vrstvou cementu: Ošetřete stejným způsobem jako podlahy v domácnosti, ale neleštěte.
 • Podlahy na veřejných místech vystavené znečištění: Zahřejte olej na 130 ⁰C a rozetřete ho štětcem s přírodními štětinami. Po 20–⁠30 minutách setřete zbytky oleje, jinak vytvoří lepivý film. Při 20 °C a dobrém větrání olej zaschne během 1 dne. Povrch můžete vyleštit stejným způsobem jako podlahy v domácnosti.

Podlahy ošetřené lněným olejem neumývejte alkalickým čističem –⁠ ten olej rozpouští. K mytí použijte vodu, neutrální nebo kyselé detergenty. V místech, kde je podlaha vystavena silnému opotřebení, se v průběhu let mohou vytvořit lesklé pruhy. Vzhled podlahy opět snadno sjednotíte, když ji vyleštíte brusným padem s malým množstvím oleje o pokojové teplotě.

Lněný olej SELDER neobsahuje žádná rozpouštědla, sušidla ani jiná aditiva. Svých unikátních vlastností dosahuje díky rafinační metodě, při níž se odstraní všechny složky, které v běžných lněných olejích na dřevo způsobují problémy.

Lněné oleje SELDER boří mýty o lněných olejích a fermežích

 • Krátká doba schnutí: Běžný olej dlouho zasychá a doporučuje se nanášet v tenkých vrstvách. – SELDER vyřešil problém odstraněním antioxidantů. Lněné oleje SELDER rychle schnou (1 den při 20 °C), a to i bez příměsi sikativ (sušidel).
 • Žádné trvalé žloutnutí: Lněný olej obsahuje betakaroten, který způsobuje, že natřené dřevo časem zežloutne. –⁠ SELDER vyřešil problém trvalého žloutnutí odstraněním betakarotenu. Oleje jsou ovšem fotochromatické, tzn. že ve tmě zežloutnou a na světle během pár hodin opět vyblednou.
 • Žádné křídování barvy: U běžných lněných olejů dochází ke křídování a na povrchu se tvoří bílé skvrny při kontaktu s vodou. –⁠ SELDER vyřešil problém odstraněním nasycených mastných kyselin (stearové a palmitové) a vosku.
 • Bez fungicidů: Lněný olej sám o sobě nechrání proti hnilobě, proto musí obsahovat fungicidy. –⁠ SELDER chrání dřevo proti hnilobě přirozeným způsobem, protože na povrchu vytvoří vodoodpudivý film. Navíc z olejů SELDER byly odstraněny živiny pro dřevokazné mikroorganismy (např. bílkoviny a nasycené mastné kyseliny).
 • Bez rozpouštědel a sušidel: Běžné lněné oleje obsahují rozpouštědla pro lepší roztíratelnost a sikativa (sušidla) pro rychlé schnutí. –⁠ SELDER vyrábí čistý lněný olej bez příměsí. Prochází unikátní metodou rafinace a poté se vaří různými způsoby pro dosažení optimální viskozity k rozmanitému využití. Vzniká lněná fermež pro různé nátěry –⁠ od impregnace dřeva až po ochranu kovů proti korozi. Prohlédněte si kompletní nabídku olejů SELDER.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: