CMT C915 Milling cutter for V-slot 90°
Code: C91512711Related products
Option: Varianta: Fréza: Ø12,7×6,35 / stopka Ø8 mm / L 44 mm
In stock
(1 pcs)
| C91512711
EAN: 8019296001655
Delivery to:
06/04/2026
739 Kč
702 Kč
Option: Varianta: Fréza: Ø16×8 / stopka Ø8 mm / L 53 mm
In stock
(1 pcs)
| C91516011
EAN: 8019296001662
Delivery to:
06/04/2026
956 Kč
908 Kč
Option: Varianta: Fréza: Ø31,7×16 / stopka Ø8 mm / L 63,5 mm
In stock
(1 pcs)
| C91531711
EAN: 8019296033717
Delivery to:
06/04/2026
1 654 Kč
1 571 Kč
Product detailed description
Additional parameters
| Category: | Wood Cutters |
|---|---|
| ? Cutting Diameter ø: | 12,7 mm, Ø 16 mm, 31,7 mm |
| Cutting Length (mm): | 6,35 mm, 8 mm, 12,7 mm, 16 mm |
| Clamping shank: | 8 mm |
| Number of Teeth: | Z 2 |
Be the first who will post an article to this item!
Add a rating
Be the first who will post an article to this item!
| Manufacturing company : | IGM nástroje a stroje s.r.o. |
|---|---|
| Address : | Ke Kopanině 560 Tuchoměřice, Praha-západ PSČ 252 67 |
| E-mail : | [email protected] |

















Vytvořil Shoptet