ToughBuilt | Skládací sádrokartonová pilka + řezání dřeva, plastu a kovu.
Code: TB-H4S2-22-B12-2-BProduct detailed description
No product's description available
Additional parameters
| Category: | Toughbuilt - knives and plumbing shears |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 1210001302594 |
| Délka ostří: | 150 mm |
| Délka celková: | 320 mm |
The ToughBuilt Pro Grip is the new ergonomic benchmark for scissors on the jobsite. The stainless steel blades are titanium coated for longer life.
Robust extendable knife and scraper in one.
Three functions in one tool, works as a knife, a scraper and a light crowbar.
Replacement trapezoid blades for Toughbuilt Scraper Utility Knife
pack of 30 pcs
Toughbuilt - electrician's utility knife with bit holder and crowbar.
Insulation knife Toughbuilt + sheath
The titanium-coated stainless steel blade is designed to stay sharper and up to 2x longer.
Toughbuilt -folding saw.
The Toughbuilt Japanese-style folding saw brings a revolutionary design that combines a convenient blade storage right in the handle with a full-size saw. This tool is designed to offer maximum convenience, performance and easy storage for professionals and DIY enthusiasts alike.
Be the first who will post an article to this item!
Be the first who will post an article to this item!
| Manufacturing company : | TOUGHBUILT INDUSTRIES UK LTD. |
|---|---|
| Address : | Aurora House, 71-75 Uxbridge Road London, W5 5SL, |
| E-mail : | [email protected] |

















Vytvořil Shoptet