Vysoký lesk - základní postup

Pokusím se alespoň základně přiblížit postup vysokého lesku. Nutno podotknou že každá barva i odstín má svá specifika a tento postup není zárukou dokonalého výstupu.

Berte to prosím jako základní kostru postupu kterou je nutno stále přizpůsobovat a zkoušet než dosáhnete požadovaného výsledku.

Nyní k tomu co budete potřebovat.

 

Nejprve škrabkou odstraníme drobné zalakované nečistoty

down_p_klinge_497525_a_02a

 Na excentrickou brusku přiděláme tvrdý podložný talíř (obvykle modrá barva) a nastavíme otáčky cca na polovinu výkonu brusky. Jako první použijeme brusný papír o zrnitosti 1200 a poté co připojíme brusku k vysavači na kterém rovněž snížíme výkon asi na polovinu aby se nám bruska  nepřisávala k povrchu přebrousíme dílec.

Důležité je neustále otírat jak broušenou plochu tak i brusný papír od odbroušeného materiálu!!

down_se_ets150_571542_a_22b

Celý postup opakujeme s brusným papírem o zrnitosti 1500 dokud není podklad dokonalý. Opět otíráme mikroutěrkou (pokud používáme výrobky Festool je to ta šedivá).

Nyní přejdeme k samotnému leštění. Na leštičku dáme nejlépe jehnětinu Premium a asi čtyři kapky(1-1,5cm) pasty  MPA 5010 (oranžová) Leštičku nastavíme asi na 2/3 otáček (stupeň 4) a pastu rozetřeme krouživým pohybem po ploše a teprve potom leštičku zapneme.Vyleštíme tu část po které jsme rozetřeli pastu.Otřeme šedou utěrkou a pokud jsme s výsledkem spokojeni uděláme stejným způsobem zbytek dílce.

 down_p_rap15021_570811_a_03a

Hotový dílec otřeme opět šedou mikro utěrkou a odstaníme zbytky leštící pasty přípravkem MPA-F.

down_p_mpamic_493068_a_02a

 

Pro finální doleštění použíjeme konzervační prostředek MPA-SV+  a tentokrát použijeme zelenou utěrku.

Je ovšem možné že po tomto postupu výsledek nebude co jste očekávali a je potřeba použít vyšší leštící řadu. V tom případě je nutné vzít pastu MPA 9010 a modrou molitanovou zvlněnou houbu. Toto by mělo stačit na běžné odstíny.

Pokud jde o  tmavé odstíny kde je potřeba hlubokého lesku tak musíme opakovat očistění od zbytků předešlého leštění použít bílou nebo černou zvlněnou molitanovou houbu spolu s pastou MPA 11010 a opravdu jen lehce leštit do požadované kvality.

Opětně očistit důkladně od zbytků pasty přípravkem MPA-F a použít konzervační prostředek MPA-SV+

Základem úspěchu je ovšem kvalitně nastříkaný dílec,pokud se něco zanedbalo již při broušení základu a poté v nástřiku tak postup leštění nekompromisně odhalí a zvýrazní veškěré nedostatky a mnohdy nezbývá než vše obrousit na základ a začít znovu.

Doufám že se Vám to nikdy nestane a tento návod Vám  alespoň trochu pomůže při Vaší práci.

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.